Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 6 lipca 2022 roku, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
13 czerwca 2010 r. (niedziela)
godz. 18:00
sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
bilet: 10 zł
do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej,
Ełk, ul. Wojska Polskiego 47, tel. 87 621 70 10Tak naprawdę krótka powieść Antoine'a de Saint–Exupery'rego MAŁY KSIĄŻĘ przeznaczona jest dla dorosłych, choć napisana językiem dziecka i z jego perspektywy. Tęsknoty wypowiadane przez małego bohatera powieści dotyczą każdego z nas. Tylko jego stać na odwagę, by je zwerbalizować.

Troje przyjaciół z "nowej planety" jest godnych uwagi małego bohatera. Pytając zdziwiony ciągle odkrywa "swoją Amerykę". Zarozumiała Żmija wbrew pozorom napełnia go odwagą na początku wędrówki. Szalony Geograf wraz ze swoim Pomocnikiem wskazuje mu drogę. Lisica z Lisiątkami napełnia go optymizmem i mądrością.Wszystkich w/w przymiotów nie można dotknąć, pogłaskać, wziąć do kieszeni. Jedynie można "dostrzec" je SERCEM. Aby to się stało, trzeba po prostu tego się nauczyć. Dlatego słowa Lisicy stają się mottem spektaklu i jednocześnie tytułem – przesłaniem XXI wieku, wciąż aktualnym: "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Szczególnie brzmi ono w ustach dziecka. Wrażliwość, jaką posiada mały człowiek i umiejętność dostrzegania rzeczy, których żaden dorosły nie zrozumie, jak wielkie ma to znaczenie, są głównymi elementami w nauce "patrzenia" SERCEM.


Spektakl Teatru Kamienica 21 ze Szkoły Artystycznej w Ełku na podstawie opowiadania "Mały Książę" - Antoine de Saint-Exupéry.

Scenariusz i reżyseria: Ewa Kozłowska.
Występują: Kaja Cybulska, Wiktoria Kempisty, Anna Koronkiewicz, Weronika Samełko, Aleksandra Tadejko, Piotr Tajl, Karolina Wojsław.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego