Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 6 lipca 2022 roku, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
- Obwodnica Ełku jest w trakcie przetargu - mówi Karol Głębocki, rzecznik prasowy GDDKiA. - Jeszcze w czerwcu wyślemy zaproszenia do udziału w II etapie postępowania przetargowego. Planowany termin podpisania umowy na budowę to wrzesień 2010 r.

Obwodnica Ełku (etap III i IV) w ciągu drogi krajowej nr 16 i 65 będzie drogą klasy GP, zlokalizowaną po stronie północnej Miasta Ełk i Gminy Ełk. Całkowita długość obwodnicy w ramach III i IV Etapu wynosi 4,8 km. Początek projektowanej obwodnicy znajduje się w km 289+874 istniejącej krajowej 16 ok. 300 m przed mostem pomiędzy jeziorami Ełk i Sunowo, natomiast koniec będzie się dowiązywał do II etapu obwodnicy Ełku w odległości 600 m za istniejącym skrzyżowaniem z ul. Kolonia.

Etap III obwodnicy przebiega po północnej stronie miasta Ełk, w pobliżu osiedla Bajkowego zabudowanego domami jednorodzinnymi, następnie przecina ul. Kajki i wzdłuż istniejących ogródków działkowych prowadzi do ul. Kolonia. Trasa IV etapu obwodnicy miasta Ełk na początku odcinka na długości 900m przebiega wzdłuż dotychczasowego przebiegu drogi krajowej nr 16, po czym przecinając ul. 11 Listopada kieruje się nowym śladem na północ.

Maksymalna kwota dofinansowania z Unii Europejskiej to 113 640 077,00 PLN (nie przekracza 85% rzeczywistej kwoty wydatków kwalifikowanych).

Obwodnice Olecka i Ełku są kolejnymi obwodnicami w województwie warmińsko-mazurskim realizowanymi w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Budowa pierwszej, zachodniej obwodnicy Mrągowa, rozpoczęła się we wrześniu 2009 roku.

Karol Głębocki, rzecznik prasowy GDDKiA (O/Olsztyn)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego