Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 5 lipca 2022 roku, imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
Szkoły Celne w Ełku
26 czerwca 2010 r. (sobota)
godz. 21.00

Plac Jana Pawła II
W sobotę 26 czerwca o godz. 21:00 na Placu Jana Pawła II będzie miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Ełczanie będą mogli obejrzeć na trzech scenach spektakl pt. „Skarb Jaćwingów”, który został przygotowany, by uczcić obchody 585-lecia Ełku. To nie jest zwykły spektakl - to wspaniałe widowisko pełne ognia, fajerwerków, pokazów akrobatycznych i do tego z filmem na wielkim ekranie! Scenariusz napisał Zbigniew Czalej, a grupa młodych aktorów pracowała przez długie miesiące pod okiem reżysera Piotra Kowalewskiego.

Pomysł na realizację przedsięwzięcia zaczerpnięty został z dwóch źródeł. Pierwsze to dzieje miasta Ełku, a drugie to współczesna historia dwóch braci, którzy nie wiedząc o swoim istnieniu, dzięki wydarzeniom w mieście, odnajdują się po wielu latach i szczęśliwie odnawiają swoje rodzinne relacje.

Takiego spektaklu w Ełku jeszcze nie było. Przedstawienie na żywo z efektami specjalnymi łączy różne formy wyrazu - tradycyjna gra aktorska momentami będzie uzupełniania filmami. Filmy realizowane były w ostatnich tygodniach: jedne na tle zabytkowych budynków naszego miasta, a występujący w nim aktorzy przebrani byli w szykowne stroje z epoki, inne to pełne dynamizmu sceny batalistyczne. Krótkie, ale bogate w treść sceny, są atrakcyjne zarówno w sferze dialogu, jaki w tej wizualnej, bo historia wcale nie musi być nudna, a odpowiednio przedstawiona z pewnością zapadnie głęboko w pamięć.

To świetna lekcja dziejów miasta, w którym żyjemy na co dzień. Naprawdę warto zobaczyć, co ełccy twórcy potrafią przygotować. Takiego spektaklu nie powstydziłoby się żadne wielkie miasto, warto więc w sobotni wieczór wybrać się na Plac Jana Pawła II, by zobaczyć to niezwykłe przedstawienie. Organizatorem głównym jest Urząd Miasta Ełku, a współorganizatorem Ełckie Centrum Kultury.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego