Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 6 lipca 2022 roku, imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
Szkoły Celne w Ełku
2 lipca 2010 r. (piątek)
godz. 20.30

taras za Ełckim Centrum Kultury
wstęp wolny


Ełckie Centrum Kultury proponuje „Potańcówkę pod gwiazdami” - oryginalny sposób spędzenia jednego z letnich wieczorów.

Na scenie zagra Klezmer Jazz Project, który popularyzuje muzykę żydowską we współczesnych aranżacjach łączących klezmerskie brzmienie z nowoczesnymi motywami muzyki jazzowej. Zespół powstał na kanwie popularnych tematów muzyki jazzowej oraz najciekawszych utworów muzyki żydowskiej. Wykorzystuje tradycyjne i popularne motywy obecne w muzyce klezmerskiej prezentując je w niepowtarzalnych i wyjątkowych aranżacjach.

Program jest syntezą muzyki żydowskiej, medytacyjnej i jazzowej. W niezwykły sposób łączy również muzykę klezmerską z motywami cygańskimi. Jest więc swoistą syntezą różnych kultur muzycznych. W przejmujący sposób przenosi słuchaczy w przeszłość, a jednocześnie, poprzez swoją współczesność, dociera do ich dzisiejszej wrażliwości, dostarczając wielu artystycznych wrażeń na najwyższym poziomie.

W programie Klezmer Jazz Project, obok instrumentów charakterystycznych dla muzyki żydowskiej takich jak klarnet, skrzypce, cymbały, użyte zostaną również instrumenty obecne w muzyce jazzowej – fortepian, wibrafon, kontrabas i perkusja. Efektem jest piorunująca dawka emocji, napięcia, różnorodności stylistycznej i instrumentalnej wirtuozerii.

Copyright © 2005-2022 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego