Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 8 czerwca 2023 roku, imieniny: Ady, Celii, Medarda
Szkoły Celne w Ełku
Pijanego operatora koparki zatrzymali ełccy policjanci. Mężczyzna mając półtora promila alkoholu w organizmie wykonywał pracę na drodze publicznej. Podczas cofania uderzył w omijającego koparkę osobowego fiata.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w miejscowości Czerwonka (gm. Stare Juchy). Policjanci pojechali na miejsce kolizji, w którym uczestniczyła koparka oraz fiat croma. Osobowe auto posiadało uszkodzony zderzak i reflektor.

Policjanci szybko ustalili przebieg zdarzenia drogowego oraz jego sprawcę. Okazało się, że 35-letni operator koparki na drodze publicznej rozpoczął manewr cofania nie zachowując przy tym należytej ostrożności. Akurat w tym czasie był omijany przez fiata croma. Doszło do zderzenia się pojazdów.

Badanie alkometrem wykazało ponad półtora promila alkoholu w organizmie 35-latka. Kierowca cały czas tłumaczył policjantom, że nie spożywał żadnych napoi alkoholowych.

Teraz 35-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Poniesie również konsekwencje za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wykonywanie obowiązków służbowych pod wpływem alkoholu.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego