Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 8 czerwca 2023 roku, imieniny: Ady, Celii, Medarda
Szkoły Celne w Ełku
Powiat ełcki na remonty i budowę szkół wyda w tym roku 25 mln zł.

Modernizacja powiatowego stadionu lekkoatletycznego przy Zespole Szkół nr 1, budowa i unowocześnienie bazy szkolnictwa gastronomiczno - hotelarskiego przy Zespole Szkół nr 6 oraz budowa internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Ełku to trzy najważniejsze inwestycje prowadzone przez Powiat Ełcki, które pochłoną prawie 25 milionów złotych.

Rozpoczęte w ubiegłym roku remonty w sezonie wakacyjnym przybrały na intensywności, szczególnie w Zespole Szkół nr 6, gdzie trwa ostatni etap prac - mówi Bożena Obara, naczelnik Wydziału Edukacji ełckiego starostwa. Od września rozpocznie się tam nauka.

Ponadto we wszystkich szkołach prowadzonych przez ełckie Starostwo trwają remonty związane z likwidacją barier architektonicznych. Prace obejmują między innymi wymianę drzwi, posadzek na antypoślizgowe, wykonanie podjazdów i modernizacje sanitariatów. Całkowity koszt tych prac to prawie 800 tysięcy złotych. Śródki w połowie pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i z budżetu Powiatu.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego