Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 9 czerwca 2023 roku, imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
Szkoły Celne w Ełku
Ełccy policjanci tylko w ciągu ostatnich czterech dni zatrzymali dziesięć osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Były one poszukiwane wieloma listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania.

Poszukiwani mieli na swoim koncie liczne oszustwa, kradzieże z włamaniem, a także rozboje. Najmłodszy z nich miał 20 lat, a najstarszy był w wieku 59 lat. Mężczyźni przez dłuższy czas ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości nie tylko na terenie Polski, niektórzy przebywali za granicą. Jeżeli z policyjnych ustaleń wynikało, że osoba poszukiwana przebywa na terenie Unii Europejskiej, były wydawane Europejskie Nakazy Aresztowania. Międzynarodowa współpraca bardzo szybko przyniosła oczekiwane efekty. Zatrzymywane osoby były natychmiast deportowane do kraju.

Jeden z poszukiwanych przyjechał z Wielkiej Brytanii na wakacje do Ełku. Kryminalni byli pewni, że 32-latek ukrył się w mieszkaniu swojej rodziny. Gdy policjanci zapukali do drzwi, nikt im nie otworzył. Wtedy do pomocy zostali wezwani strażacy, którzy rozstawili drabiny pod oknami na III piętrze. Wtedy poszukiwany, zaskoczony całą akcją, sam oddał się w ręce policjantów.

Wszyscy poszukiwani trafią do zakładów karnych i spędzą w nich najbliższe miesiące, a niektórzy nawet lata.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego