Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 8 czerwca 2023 roku, imieniny: Ady, Celii, Medarda
Szkoły Celne w Ełku
Ełccy kryminalni zatrzymali 16-latka, który przez uchylone okna wchodził do mieszkań. Kradł biżuterię, numizmaty, kosmetyki, telefony komórkowe i pieniądze. Za spieniężony łup kupił 18-letniemu koledze forda.

Ełccy kryminalni ustalili, że 16-latek w maju br. uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Nastolatek ukrywał się w domach swoich znajomych. Na niepowrocie z placówki dokonał szeregu kradzieży. Wchodził do mieszkań przez uchylone okna. Kradł biżuterię, numizmaty, kosmetyki, telefony komórkowe i pieniądze. Utrzymywał się ze sprzedaży skradzionych przedmiotów. Jednym z jego zakupów był samochód osobowy marki Ford, którego kupił 18-letniemu koledze. Chłopcy zostali wspólnikami, razem dokonali trzech kradzieży.
16-latek z 18-latkiem zostali zatrzymani przez kryminalnych w piątek na jednej z ełckich ulic, jak jechali swoim samochodem.

16-latek ma na koncie sześć kradzieży, ale policjanci cały czas sprawdzają, czy nie dokonał on innych czynów. Funkcjonariusze odzyskali też część skradzionego mienia.

Teraz o losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich. Natomiast 18-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy:
16-latek prawie rok temu został umieszczony w młodzieżowym ośrodku wychowawczym za dokonanie szeregu kradzieży do mieszkań i domów jednorodzinnych. Sposób jego działania był taki sam, do wnętrza dostawał się przez uchylone okna.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego