Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 9 czerwca 2023 roku, imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
Szkoły Celne w Ełku
Ełk stwarza idealne warunki do odpoczynku i relaksu. Ale nie tylko! Może nie każdy jeszcze usłyszał o wyjątkowej ofercie... kulinarnej Ełku? Stolica Mazur ma wiele do zaoferowania!

Ełk to nie tylko piękne krajobrazy. To również kulinarna stolica Mazur, gdzie podczas wyjątkowych imprez można poznać tradycyjne potrawy regionu. Ełk organizuje bowiem aż cztery wydarzenia poświęcone mazurskiej kuchni.

W trakcie tegorocznych wakacji warto odwiedzić Ełk i poznać nie tylko urodę tego miasta, ale także smak mazurskiej kuchni.

Cykl kulinarnych przygód rozpoczął się 19 czerwca Konkursem o Chochlę Prezydenta Miasta Ełku, podczas którego lokalni restauratorzy starali się zachwycić jury tradycyjnymi potrawami. Chochlę zdobyła Karczma Mazurska za polędwiczki w sosie grzybowym, opiekane plasterki ziemniaczane. Imprezę uświetnili swą obecnością Bożena Dykiel oraz Kevin Aiston. Gwoździem programu był pokaz gotowania połączony z degustacją!


Podróż ze smakiem - 25 lipca
Impreza zacznie się od przejazdu Ełcką Kolejką Wąskotorową z Ełku do Sypitek, gdzie odbędą się konkursy kulinarne i koncerty muzyki folkowej i biesiadnej. Główną atrakcją będzie pokaz gotowania Dariusza "Boczka" Gnatowskiego.
12.00 - odjazd Ełckiej Kolejki Wąskotorowej z dworca w Ełku
13.00 - rozpoczęcie imprezy w Sypitkach
14.30 - pokaz kulinarny Dariusza "Boczka" Gnatowskiego
16.00 - koncert muzyki folkowej i biesiadnej
17.00 - odjazd I pociągu do Ełku
18.00 - odjazd II pociągu do Ełku


Frutti di lago czyli Kulinarne skarby jezior - 8 sierpnia
W ramach imprezy przeprowadzony zostanie otwarty turniej na potrawy z ryb przygotowywane w warunkach polowych (na grillu lub nad ogniskiem), z udziałem lokalnych restauratorów oraz mieszkańców Ełku. Będzie można wziąć udział w turystycznym karaoke i wielu konkursach. Zaplanowano także przegląd piosenki turystycznej. Gościem specjalnym będzie Grzegorz Russak, który zaprezentuje swój kunszt kulinarny.
16:00 - 16:30 - przegląd piosenki turystycznej
16:30 - 17:30 - pokaz kulinarny Grzegorza Russaka
17:30 - 18:00 - turystyczne karaoke
18:00 - 19:30 - gotowanie z Russakiem (gościnny pokaz członków Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego - Warmia, Mazury, Powiśle)
18:30 - 19:00 - piosenka turystyczna, odsłona II
19:00 - 19:30 - otwarty turniej na potrawy z ryb przygotowywane w warunkach polowych (na grillu, nad ogniskiem) z udział lokalnych restauratorów oraz mieszkańców Ełku
19:45 - 20:00 - pokaz Klubu Płetwonurków PTTK "Humbak" z Ełku (pomost za CEE)

16:00 - 20:00
"Zabawolandia" - miasteczko zabaw dla dzieci (dmuchana zjeżdżalnia, balon, trampolina)
"Zabawy u Majtka Śledzia" (zawody i konkurencje: noszenie wody na czas, łowienie ryb, szukanie swoich wysp i inne ciekawe zabawy prowadzone przez wybitnego specjalistę Majtka Śledzia)


Fiesta Kartofella - Festiwal Kartofla - 5 września
Tradycyjnej kuchni mazurskiej, której podstawowym elementem są ziemniaki, skosztować będzie można podczas Fiesty Kartofelli. Imprezę zacznie przejazd Ełcką Kolejką Wąskotorową z Ełku do Sypitek. Przewidziano wiele konkursów i koncerty. Głównym punktem imprezy będzie pokaz kulinarny Pascala Brodnickiego i wspólne gotowanie wielkiego dania z ziemniaków.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego