Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 8 czerwca 2023 roku, imieniny: Ady, Celii, Medarda
Szkoły Celne w Ełku
W dniach 5-8 sierpnia 2010 r. w Ełku odbędą się III Mazurskie Międzynarodowe Zawody Balonowe o Puchar Prezydenta Ełku. Będzie to największy festiwal balonowy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Udział w imprezie zapowiedziało ok. 50 aerostatów z Litwy, Białorusi, Rosji, Kuwejtu, Łotwy, Ukrainy i Polski (w tym balony o specjalnych kształtach) oraz 5 sterowców.

Zawody rozpoczną się wieczornym lotem balonów w czwartek 5 sierpnia. Planowany jest wspólny start z centrum Ełku. Po locie ok. godziny 21.30 planowana jest Wielka Parada Baloniarzy, głównymi ulicami miasta przy akompaniamencie orkiestry Art Machina.

Organizator zapewnia, że jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjały, balony poszybują nad Jeziorem Ełckim, które jest położone w centrum miasta. Będzie to wspaniałe widowisko oraz okazja dla amatorów fotografii by utrwalić balony i sterowce aparatem lub kamerą.

W sobotę, 7 sierpnia, ok. godz. 21.00 rozpocznie się koncert zespołu IRA, a po nim baloniarze odpalą palniki i ruszy nocny pokaz balonów, w czasie którego nastąpi rozdanie pucharów. Następnie zaplanowano występ Damiana Aleksandra.

Organizator przewiduje konkurs fotograficzny dla publiczności z nagrodami. Podczas imprezy odbędą się także loty turystyczne balonem. Bilet - 400 zł od osoby.

iS (materiały przesłane przez organizatora)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego