Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 9 czerwca 2023 roku, imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
Szkoły Celne w Ełku
Grupa pięciu mężczyzn w wieku od 20 do 22 lat wspólnie z 13-latkiem dokonali kradzieży przewodów z terenu firmy na kwotę blisko 2 tys. złotych. Łup wynieśli w trzech workach.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem. Jeden z mieszkańców powiadomił policjantów, że zatrzymał mężczyznę, który wraz z pięcioma innymi osobami wyniósł trzy worki kabli z posesji firmy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Po wylegitymowaniu okazało się, że zatrzymany to 20-letni mieszkaniec Ełku. W ciągu kilku godzin policjanci zatrzymali jeszcze dwóch jego wspólników. Dzisiaj w ręce funkcjonariuszy wpadł też 13-latek. Zatrzymanie dwóch pozostałych sprawców to tylko kwestia czasu.

Worki z przewodami sprawcy wyrzucili w trakcie ucieczki. Policjanci zabezpieczyli te przedmioty i przekażą je właścicielowi. Wartość kabli to blisko 2 tys. złotych.

Policjanci cały czas sprawdzają, czy sprawcy nie popełnili wcześniej innych przestępstw. Ustalono już, że mają oni związek z kilkoma kradzieżami i włamaniami.

Teraz wszystkim dorosłym sprawcom za dokonanie kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O losie 13-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego