Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 9 czerwca 2023 roku, imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
Szkoły Celne w Ełku
1 sierpnia 2010 r. (niedziela)
godz. 20.30

Kościół p.w. Najśw. Serca Pana Jezusa
Elżbieta Karolak - recital organowyProgram:

  • J.S. Bach - Piece d'Orgue G-dur BWV 572 (1685-1750)
    - „Nun komm, der Heiden Heiland” BWV 659
    - „Komm, Gott Schoepfer, Heiliger Geist” BWV 667
  • W.A. Mozart - Fantazja d-moll KV 397 (1756-1791)
  • C. Franck - Chorał a-moll (1822-1890)
  • N. Lemmens - Priere E-dur (1823-1881)
  • E.Gigout - Scherzo E-dur (1844-1925)
  • G. Rosetta - Alleluja per Organo (1901-1986)


Elżbieta Karolak

Ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu (klasa organów prof. Romualda Sroczyńskiego) oraz na Uniwersytecie Poznańskim w (chemia). Uczestniczyła w kursach pod kierunkiem prof. M. Slechty w Pradze i M.-C. Alain (St. Donat). Od 1992r. jest profesorem Akademii w Poznaniu, uczy też w szkołach muzycznych w Poznaniu. Szczególnie chętnie wykonuje muzykę dawną na instrumentach z epoki oraz muzykę francuską epoki romantyzmu i współczesną.

Bierze udział w międzynarodowym programie wymiany pedagogicznej profesorów wyższych uczelni Erasmus/Socrates. Występowała na festiwalach organowych w Polsce oraz w innych krajach Europy (Dania, Szwecja, Niemcy, Holandia, Belgia, Szwajcaria,Francja, Hiszpania, Łotwa, Rosja, Litwa) i w Stanach Zjednoczonych. Koncertuje także z córką Magdaleną (obój współczesny i barokowy) i synem Kamilem (skrzypce).

Współpracuje z orkiestrą i chórem Państwowej Filharmonii w Poznaniu, z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia i Telewizji "Amadeus".

Jest współorganizatorką i jurorem Międzynarodowych Konkursów Organowych im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu oraz pomysłodawcą Koncertów Farnych organizowanych na rzecz renowacji zabytkowych organów F. Ladegasta w poznańskiej farze (pełni tam funkcję organistki). Dokonała nagrań płytowych na zabytkowych organach w Wielkopolsce. E. Karolak jest kierownikiem muzycznym Festiwalu Muzyki Pasyjnej i Paschalnej oraz organizatorem Staromiejskich Koncertów Organowych i Kameralnych w Poznaniu.

Jej wychowankowie i studenci są laureatami nagród na konkursach organowych.

Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego