Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 9 czerwca 2023 roku, imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sławoja
Szkoły Celne w Ełku
Od początku czerwca policjanci ełckiej „drogówki” prowadzą cykliczne działania pod nazwą „Rowerem bezpieczniej do celu”.

Od czerwca br. w jednym dniu każdego tygodnia ełccy policjanci biorą udział w ogólnopolskiej akcji na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów pod nazwą „Rowerem bezpiecznie do celu”. Zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo kierujących jednośladami i przypominają im, że w dużej mierze zależy ono od nich samych.

Policjanci nakłaniają te osoby do jazdy w kasach, ochraniaczach i elementach odblaskowych. Natomiast w przypadku, gdy brakuje właściwego wyposażenia pojazdu, przypominają o pilnym jego uzupełnieniu. Sprawdzają też, czy dzieci poniżej 10 roku życia mają zapewnioną właściwą opieką w trakcie, gdy korzystają z drogi publicznej.

Tylko w cztery dni lipca policjanci drogówki skontrolowali 35 kierujących jednośladami, z czego 2 było pod wpływem alkoholu. 11 rowerzystów zostało ukaranych mandatami karnymi m.in. za przejazd rowerem po przejściu dla pieszych oraz jazdę po chodniku.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego