Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 26 lutego 2020 roku, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Ponad 5 milionów 400 tysięcy złotych pozyskał ełcki ratusz na zastosowanie odnawialnych źródeł energii w Zespole Szkół Samorządowych oraz Parku Wodnym w Ełku. Inwestycje mają ograniczyć zanieczyszczenie powietrza.

Zakres prac w Zespole Szkół Samorządowych obejmie m.in. zmianę sposobu ogrzewania budynku. Stary piec na koks i węgiel zostanie zamieniony na piec na biomasę, dzięki czemu do atmosfery nie będą przedostawały się szkodliwe substancje. W szkole będzie cieplej, a jej ogrzanie pochłonie mniej środków.

Do zaopatrzenia Parku Wodnego w energię zostaną natomiast wykorzystane kolektory słoneczne. Zostaną zamontowane solarne siłownie cieplne na potrzeby podgrzewania wody basenowej, prysznicowej i użytkowej. Pojawi się również siłownia solarna fotowoltaniczna do wytwarzania energii elektrycznej na potrzeby technologiczne i oświetleniowe Parku Wodnego. Odnawialna energia będzie odzyskiwana z ciepłej wody ściekowej, pojawi się nowa wentylacja, klimatyzacja i oświetlenie. Przed budynkiem powstanie zadaszony parking, na którym zostaną zamontowane baterie słoneczne.

Na realizację obu inwestycji do dofinansowania unijnego miasto dołoży jeszcze blisko milion 400 tysięcy złotych. Prace na obu obiektach rozpoczną się w tym roku i zakończą w przyszłym.

iS (Radio5)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego