Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku
Tradycyjnie, bo już po raz czwarty, w pierwszy weekend sierpnia (7 i 8 sierpnia) w Starych Juchach odbędzie się Piknik Jaćwieski.

Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 13.30 przemarszem z Placu 500-Lecia w Starych Juchach na plażę, tam o godzinie 14.00 nastąpi otwarcie historyczne imprezy. O 14.15 salwa na wiwat artylerii średniowiecznej, a po niej turnieje, konkursy i fajerwerki.


Pierwszy dzień IV Pikniku Jaćwieskiego to pokaz walk rycerskich i oblężenie grodu jaćwieskiego pod wodzą Mistrza Jacentego z Ordowa, a także inscenizacja zaślubin w grodzie jaćwieskim przygotowywana przez Krystynę Pilawską-Wiercińską i Eleonorę Waraksa z udziałem zespołu "Kulisy 2" i "Moderato".

Pierwszy dzień imprezy zakończy romski zespół "HITANO" założony w 1984 roku w Olsztynie przez Adama Fedorowicza, jako jeden z nielicznych zespołów grających tradycyjną muzykę romską. Wielbiciele muzyki romskiej podkreślają, że na występach zespołu "Hitano" można "cofnąć się w czasie i poczuć klimat prawdziwego taborowego śpiewu i tańca przy ognisku".
Oprócz olsztyńskich Romów zespół tworzy kilku artystów polskich, którzy wzbogacają kapelę cygańską. Mają własny styl, którego pilnie strzeże założyciel Adam Fedorowicz. Nie naśladują innych artystów romskich - grają i śpiewają kompozycje założyciela - Adama Fedorowicza. Oprócz udziału w wielu festiwalach Kultury Romskiej, zagrali w jednym z odcinków popularnego serialu "M jak Miłość".


Drugi dzień IV Pikniku Jaćwieskiego jest przewidziany jako dzień rodzinny pełen zabaw i konkursów dla dzieci i rodzin. Poprowadzi go Ewa Gumińska. Będzie także konkurs kulinarny o Puchar Jacka Protasa Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego na smaczne, swojskie "C O Ś" - czyli CIACHO, OGÓREK, ŚLEDŹ...

Jeżeli zatem jest to dzień gminny i rodzinny - nie może zabraknąć kapeli podwórkowej, czyli "PAKA" z Grajewa wraz z młodzieżowym zespołem tanecznym "TAMBURMAJORKI". Występy zespołów przeplatać będą zmagania konkursowe, za które sponsorzy prywatni ufundowali wspaniałe nagrody!

Kapela "PAKA" w jednym z występów zaśpiewa wspólnie z zespołem "Mazury". Wcześniej z okazji "Dni Grajewa" zespół "Mazury" miał okazję gościć na grajewskiej scenie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Stare Juchy oraz wszystkich miłośników inscenizacji historycznych i nie tylko...

iS (UG Stare Juchy)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego