Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 26 lutego 2020 roku, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
14 sierpnia 2010 r. (sobota)
godz. 20.30
taras Ełckiego Centrum Kultury
(w razie niepogody sala ZEBRA)
bilet: 18/20 zł
(przedsprzedaż/w dniu koncertu)


Na tarasie Ełckiego Centrum Kultury w ramach Nocy Bluesowej zagrają Blue Sounds oraz Śląska Grupa Bluesowa - muzyka zespołu to kwintesencja tego co onegdaj nosiło etykietkę silesian sound, a tak naprawdę jest najprawdziwszym śląskim bluesem i to w najlepszym wydaniu...


Śląska Grupa Bluesowa

Jan "Kyks" Skrzek (śpiew, fortepian)
Leszek Winder (gitara)
Michał "Gier" Giercuszkiewicz (perkusja)
Mirosław Rzepa (gitary)
Agnieszka Łapka (śpiew)

To czołowe postacie polskiej sceny bluesowej i rockowej. Każdy z nich jest cząstką historii polskiej i śląskiej muzyki. Nazwiska każdego z nich bez trudu znaleźć można we wszystkich encyklopediach polskiej estrady. By zrozumieć, kim są wystarczy wymienić tylko nazwy grup czy nazwiska muzyków, z którymi grali i nagrywali: SBB, Krzak, Dżem, Cree, Bezdomne Psy, Apogeum, Kwadrat, Tadeusz Nalepa, Józef Skrzek, Ireneusz Dudek, Ryszard Skibiński, Ryszard Riedel, Zbigniew Hołdys, Martyna Jakubowicz, Elżbieta Mielczarek i wielu wielu innych.


Blue Sounds

BLUE SOUNDS powstał, aby wzruszać, zachwycać i niepokoić. Do repertuaru, który złożony jest ze standardów bluesowych i kompozycji własnych wnosi własne upodobania i fascynacje. Każdy z muzyków to indywidualność, ale utwory zaproponowane do wspólnego wykonania w ostatecznej formie zachowują ciepłe i specyficzne brzmienie, tworząc niepowtarzalny klimat zespołu. Szczególnie urzeka postać wokalistki obdarzonej charyzmą i niezwykłą barwą głosu. Zespół Blues Sounds jest jednym z najbardziej aktywnych koncertowo polskich zespołów bluesowych (około stu koncertów rocznie, w tym występy na najważniejszych festiwalach bluesowych i jazzowych w Polsce).

W roku 2006 światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu Tak naprawdę to wszystko z miłości, która spotkała się z dużym uznaniem zarówno wśród szerokiej rzeszy słuchaczy jak i krytyków muzycznych. Recenzowana była w prestiżowych pismach muzycznych, między innymi w „Jazz Forum” i „Twój Blues”. Zespół zdecydowanie określa rodzaj wykonywanej przez siebie muzyki - nie gra wyłącznie dla koneserów, lecz przede wszystkim dla wrażliwych słuchaczy.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego