Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 23 lutego 2020 roku, imieniny: Damiana, Romana, Romany
III Mazurskie Zawody Balonowe ponownie okazały się sukcesem organizacyjnym, relacjonowanym w dwóch stacjach telewizyjnych.

Przez 4 dni co jakiś czas ełckie niebo zalewały dziesiątki kolorowych balonów, które przyjechały do Ełku z różnych stron świata. Niczym gigantyczne bańki mydlane przywoływały odwieczne pragnienie człowieka: wzbić się w powietrze niczym ptak.

W III Mazurskich Zawodach Balonowych wzięło udział 45 ekip z różnych krajów, takich jak: Litwa, Białoruś, Rosja, Arabia Saudyjska, Łotwa, Ukraina i Polska. Podziwiać można było 2 sterowce oraz 4 różne paralotnie - na jednej z nich swoje umiejętności prezentował mistrz świata paralotniarzy Tomek Kudaszewicz.

Zawody balonów polegają na jak najbardziej precyzyjnym zrzuceniu woreczka do celu, gdzie loty są ściśle uzależnione od warunków pogodowych. Pierwsze miejsce w Zawodach zajął Błażej Ćwikła z Białegostoku, drugie - Ewa Prawicka z Leszna, a trzecie Jerzy Czerniawski z Białegostoku.

Wieczory należały do artystów muzyki: Damiana Aleksandra i zespołu IRA. Koncert IRY porwał tłumy słuchaczy, a Damian Aleksander dał niezwykły, podniebny show - zawieszony w balonie wykonał fragmenty słynnego musicalu "Jeckyll&Hyde".

W sobotę, 7 sierpnia wejścia na żywo z Ełku nadawały ogólnopolskie stacje telewizyjne: TVP Info i TVN 24. Widzowie i uczestnicy imprezy byli zachwyceni. To znakomicie rokuje na przyszły rok, ponieważ Ełk pragnie, aby balony kojarzone były właśnie z nim.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego