Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 22 września 2023 roku, imieniny: Maury, Milany, Tomasza
Szkoły Celne w Ełku

Powiększ
Kwietniowa akcja rozsyłania e-maili do Ministerstwa o nazwie "16 tys. maili w sprawie 16-stki" znalazła dziś swoje zakończenie w uroczystych podziękowaniach od Wojewody warmińsko-mazurskiego, Pana Mariana Podziewskiego. Akcja, której byłem pomysłodawcą zakończyła się sukcesem i przyczyniła się do starań o pozyskanie środków na Drogę Krajową nr 16.

Nasza walka szła o włączenia do sieci dróg ekspresowych drogi krajowej nr 16 na odcinku Dolna Grupa - Grudziądz - Iława - Ostrołęka - Olsztyn - Mrągowo - Ełk - Augustów - Ogrodniki - granica państwa. Także dzięki naszej internetowej akcji nacisku na Ministerstwo - droga to została uwzględniona jako strategiczna droga krajowa na terenie województw północno-wschodnich w zaktualizowanej wersji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustalenia sieci autostrad i dróg ekspresowych. Minister Infrastruktury podjął jednak decyzję o zarezerwowaniu środków z Krajowego Funduszu Drogowego na realizacja zadania Biskupiec-Borki Wielkie. Dzięki naszym e-mailom może być kontynuowany proces przetargowy na ten odcinek "szesnastki".

Jeszcze raz okazało się, że z rządem należy prowadzić dialog i wyrażać mocne i jednolite stanowisko jako cała społeczność. Pokazaliśmy, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim. Idea wspólnotowych działań jest przyszłością naszej samorządności i od dawna jest przedmiotem mojej aktywności. Powołałem do życia projekt internetowy o nazwie "ObywatEłczanie.pl - obywatelski Ełk", który jest zapowiedzią kolejnych działań propagujących zgodę opartą o realne cele społeczne. Realizowanie wspólnych, merytorycznych zamierzeń bez impulsu ze strony państwa - może stać się rozwiązaniem problemów dzielących polskie społeczeństwo.

Pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom naszego województwa, którym Droga Krajowa nr 16 - przebiega, tak jak mnie - przez samo serce. Dziękuję wszystkim, za uczestnictwo w brawurowej, internetowej aktywności: "16 tys. maili w sprawie 16-stki".


Wojciech Kossakowski
poseł na Sejm RP

Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego