Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 26 lutego 2020 roku, imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Policjanci wyjaśniają okoliczności porażenia prądem 24-letniej kobiety, jej 30-letniego brata oraz ich krowy. Wszyscy przebywali na polu kukurydzy należącym do sąsiada, które było ogrodzone drutem, w którym płynął prąd o napięciu 230V.

W czwartek około godziny 20.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Rostki Bajtkowskie pod Ełkiem dwie osoby dorosłe oraz krowa zostali porażeni prądem. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. O fakcie został również powiadomiony zakład energetyczny, który odciął zasilanie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 24-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna oraz zwierzę przebywali na polu kukurydzy należącym do sąsiada. Okazało się, że całe pole było ogrodzone drutem pod napięciem. Ponadto funkcjonariusze podczas obchodu terenu znaleźli wnyk oraz dwa padnięte dziki. 52-letni właściciel pola został zatrzymany w policyjnym areszcie. 24-latka oraz 30-latek po konsultacji medycznej zostali wypisani do domu.

Teraz funkcjonariusze ustalają, czy nie doszło do przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, kłusownictwa lub kradzieży energii.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego