Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 3 sierpnia 2021 roku, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii
Szkoły Celne w Ełku
Miejska inwestycja „Modernizacja budynku mieszkalnego przy ulicy Pułaskiego 2 w Ełku” znalazła się w finale XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku 2009”.


Powiększ zdjęcie
Modernizacja budynku przy ul. Pułaskiego 2 zakończyła się we wrześniu 2009 r. Inwestycja została zgłoszona do Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego "Modernizacja Roku 2009".

W XIV już Edycji Konkursu zgłoszono 800 obiektów w 13 kategoriach. Do II Finałowego Etapu zakwalifikowano 78 inwestycji.
Ełcki budynek znalazł się w finale.


Ulica Pułaskiego to trakt wiodący wzdłuż promenady miasta. Powstają tu kamienice, które swoją architekturą nawiązują do zabudowań z początku XX wieku. Estetykę tego miejsca psuły dwa budynki komunalne, których odpadająca elewacja i socrealistyczna architektura nie wpisywała się w pierzeję ul. Pułaskiego. Dlatego zapadła decyzja o remoncie obu obiektów.

W ramach inwestycji wykonana została nowa elewacja (wraz z dociepleniem), która nawiązuje do pruskiego muru (mur przetykany widocznymi krokwiami drewnianymi). Pojawił się nowy dach spadzisty pokryty dachówką, wymieniono okna, a część elewacji pokryto cegłą klinkierową. Koszt modernizacji wyniósł 230 tys. zł.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2021 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego