Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 3 sierpnia 2021 roku, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii
Szkoły Celne w Ełku
Miasto ma szanse na pozyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej na modernizację ulicy Bema w Ełku. Taką informację prezydent Ełku otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Po jednej stronie ulicy Bema zlokalizowane są domy jednorodzinne, zaś po drugiej duże firmy branży motoryzacyjnej. Już od ponad 5 lat mieszkańcy oraz szefowie firm wnioskowali o remont tej zdewastowanej ulicy. Jest szansa na gruntowną modernizację, która niemal w 64% może zostać sfinansowana przez Unię Europejską.

Projekt Urzędu Miasta otrzyma dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013. Aby otrzymać środki unijne niezbędne jest jednak zagwarantowanie wkładu własnego przez samorząd miasta.

Dlatego też na wniosek prezydenta Ełku w najbliższym czasie odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, na której radni będą mogli dokonać niezbędnych przesunięć środków w budżecie. Co ważne - zmiany budżetowe nie będą skutkowały zwiększeniem zadłużenia miasta. Wartość projektu to ponad 3,6 mln zł. Wkład Unii Europejskiej wyniesie 2,3 mln, zatem miasto dołoży 1,3 mln zł.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2021 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego