Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 7 lipca 2020 roku, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa
Szkoły Celne w Ełku
8 października 2010 r. (piątek)
godz. 19.00
sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury

bilet: 40 / 45 zł (koncert siedzący)
(w przedsprzedaży / w dniu koncertu)STANISŁAW SOYKA - śpiewak, pianista, kompozytor już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny, niepowtarzalny styl. Jego charakterystyczny sposób śpiewania i wyrażania emocji sprawia, że jest jednym z tych artystów, których nie da się pomylić z żadnym innym.

Komponuje i śpiewa pieśni o miłości, tęsknocie i spełnieniu ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. Urastający do rangi hymnu doskonale wszystkim znany utwór „Tolerancja” śpiewa się zarówno w wielkich salach koncertowych jak i przy ognisku. Soyka ma w dorobku 30 albumów w tym kilka, które osiągnęły multiplatynowe nakłady. Ma na koncie współpracę z wieloma sławami świata muzyki, liczne tytuły i nagrody. Bogactwo repertuaru, w którym porusza się artysta sprawia, że można podczas koncertów usłyszeć utwory starsze ( Tolerancja, Cud niepamięci, Absolutnie nic, Są na tym świecie rzeczy, Życie to krótki sen), pieśni napisane do wierszy polskich i nie tylko poetów („Allegro ma non troppo” W. Szymborskiej, „Który skrzywdziłeś...” Cz. Miłosza, „Świat” L. Staffa, sonety W. Shakespeare'a) a także utwory, które powstały w ostatnich dwóch latach i znajdują się na najnowszym albumie „Studio Wąchock”. Na uwagę zasługują w szczególności utwory takie jak „Monolog pajaca”, „Stary człowiek ogląda TV”, „Pay attention” czy „Co dnia”.

Tym razem z zespołem o nazwie Soyka Kwintet + towarzyszyć mu będą: syn Kuba na perkusji, Przemek Greger na gitarze elektrycznej i akustycznej, Marcin Lamch na kontrabasie, Zbyszek Uhuru Brysiak na instrumentach perkusyjnych oraz bracia Gęborkowie na instrumentach dętych. Kwintet + stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów tę unikalną moc muzyki improwizowanej.


Blety do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej,
Ełk, ul. Wojska Polskiego 47, tel. 87 621 70 10

iS (ECK)
Copyright © 2005-2020 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego