Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 8 czerwca 2023 roku, imieniny: Ady, Celii, Medarda
Szkoły Celne w Ełku
Rocznica Odzyskania Niepodległości

Uroczystą mszą świętą w ełckiej katedrze pod przewodnictwem biskupa ełckiego Jerzego Mazura rozpoczęły się wczoraj uroczystości 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po mszy nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i delegacji w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej pod obelisk marszałka Józefa Piłsudskiego przy Urzędzie Miasta. Kwiaty pod pomnikiem złożyli m.in samorządowcy, parlamentarzyści i delegacje szkół.
- To jest najważniejsze Polskie święto. 11 listopada 1918 roku po 123 latach Polska odzyskała niepodległość - mówił Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Po oficjalnej części obchodów odbyło się Plenerowe multimedialne widowisko artystyczne "Ta, co nie zginęła", przygotowane przez uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ełku wraz z 10 Pułkiem Ułanów Litewskich z Grabowa.

W Ełku świętowano również na sportowo.
Prawie dwustu zawodników stanęło na starcie II Biegu Niepodległości. Do pokonania był dystans 3333 metrów, trzy pętle o długości 1111 metrów każda. Trasę najszybciej pokonali: Aleksandra Balcerek oraz Jarosław Czopek.

Na sportowo rocznicę odzyskania niepodległości uczcili również urzędnicy i służby mundurowe. Zmierzyli się oni w trzecim Niepodległościowym Turnieju Piłki Siatkowej.
Zwyciężyli Zawodnicy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ełku. Puchar za zajęcie drugiego miejsca trafił do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Trzecia pozycja przypadła drużynie Urzędu Miasta, która uplasowała się przed ekipami Starostwa Powiatowego w Ełku, Jednostki Wojskowej z Bemowa Piskiego oraz Komendy Powiatowej Policji w Ełku. Imprezę zorganizowała Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ełku.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego