Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 3 sierpnia 2021 roku, imieniny: Augustyna, Kamelii, Lidii
Szkoły Celne w Ełku
Dwóch komendantów oraz policjant z Referatu Ruchu Drogowego, którzy wracali z miejscowości Buniaki po wykonaniu czynności na miejscu tragicznego wypadku, zatrzymali pijanego kierowcę. 41-letni Dariusz D. o mały włos nie staranował oznakowanego radiowozu.

W piątek po godzinie 21.00 komendant ełckiej policji insp. Marek Hyzopski, jego zastepca mł. insp. Krzysztof Kurzynowski i policjant Referatu Ruchu Drogowego mł. asp. Grzegorz Skokowski wracali z miejscowości Buniaki po wykonaniu czynności na miejscu tragicznego wypadku. Gdy przejeżdżali przez Ełk ulicą 11-go Listopada oznakowanym radiowozem, nagle na zajmowany przez nich pas ruchu zaczął zjeżdżać osobowy seat. Kierujący policjant został zmuszony do gwałtownego hamowania i zjechania na chodnik. Natomiast seat, poruszając się całą szerokością drogi, kontynuował jazdę w kierunku Siedlisk.

Policjanci zawrócili radiowóz i ruszyli za pojazdem używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Kiedy seat został zatrzymany w Siedliskach, okazało się, że Dariusz D. był pijany. Badanie trzeźwości wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie.

41-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. W sobotę Dariusz D. usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwym. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na okres 10 lat.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2021 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego