Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 8 czerwca 2023 roku, imieniny: Ady, Celii, Medarda
Szkoły Celne w Ełku
Ogólnopolską akcję protestacyjną rozpoczęli dziś prokuratorzy. Sędziowie dwa dni bez wokandy wyznaczyli na jutro i pojutrze. Obie grupy zawodowe walczą m.in. o wyższe wynagrodzenie, choć ostatnią podwyżkę - 1000 zł brutto - otrzymały w ubiegłym roku.

Ełcka prokuratura pracuje normalnie. Zgadzamy się z postulatami, jednak charakter naszej pracy wymaga tego, żeby być na stanowisku - powiedział Dariusz Piekarski szef prokuratury rejonowej w Ełku.

W Sądzie Rejonowym w Ełku nie będą prowadzone zorganizowane akcje protestacyjne - poinformowała Grażyna Płatek-Maczek prezes ełckiego sądu. Sędziowie indywidualnie podejmują decyzję o przystąpieniu do strajku.

Dziś w Polsce pracuje około 10 tys. sędziów i prawie 6 tys. prokuratorów. Obie grupy zawodowe zarabiają tyle samo. I tak sędzia oraz prokurator prokuratury rejonowej otrzymuje ponad 6 tys. zł brutto, sędzia i prokurator prokuratury okręgowej mają pensje w wysokości ok. 7 tys. zł, zaś sędzia i prokurator prokuratury apelacyjnej - ok. 8 tys. zł. Do tego dodatek za wysługę lat. Prezesi sądów i szefowie prokuratur mają też dodatki funkcyjne przekraczające 1 tys. zł miesięcznie. Po ukończeniu 65. roku życia każdy sędzia i prokurator przechodzi w stan spoczynku, zachowując 75 proc. uposażenia.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego