Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 8 czerwca 2023 roku, imieniny: Ady, Celii, Medarda
Szkoły Celne w Ełku
Policjanci ełckiej „drogówki” zatrzymali 27-latka, który uciekał skradzionym samochodem. Mężczyzna był pijany i posiadał przy sobie marihuanę.

Do kradzieży samochodu osobowego marki Ford Fiesta doszło w środę rano około godziny 7.00. Po otrzymaniu zgłoszenia, auta szukali wszyscy ełccy policjanci. Po kilku godzinach patrol „drogówki” przejeżdżając ulicą Wojska Polskiego zwrócił uwagę na czerwonego forda fiestę. Okazało się, że był to właśnie skradziony rano samochód. Kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać, nie reagował na żadne sygnały dźwiękowe i wydawane polecenia do zatrzymania. Policjanci ruszyli za nim i na parkingu zatrzymali pojazd. 27-letni kierowca nie chciał wysiąść z forda, ani zgasić silnika, dlatego policjanci użyli wobec zatrzymanego siły fizycznej. Od 27-latka był wyczuwalny także alkohol. Badanie alkometrem wykazało prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas przeszukania odzieży zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli marihuanę.

27-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszy on zarzut kradzieży samochodu, kierowania autem pod wpływem alkoholu i posiadanie narkotyków. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego