Ełk

Wiadomości Ełk

Czwartek, 8 czerwca 2023 roku, imieniny: Ady, Celii, Medarda
Szkoły Celne w Ełku
Prawie każdy z nas może przyłączyć się do walki z nowotworem krwi. Ratunkiem chorych na białaczkę jest szpik kostny. Dzięki wsparciu Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku Filia w Ełku oraz Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi w Ełku, organizowany jest Dzień Dawcy Szpiku - Ełczanie w walce przeciwko białaczce.

Na świecie każdego roku na nowotwory krwi zaczyna chorować od 60 do 90 osób na milion. W Polsce - około 3500. Dla części chorych jedyną nadzieją jest przeszczep szpiku. Rak krwi to groźna choroba. Nie wszyscy chorzy wygrywają z nią walkę. Jeszcze nie tak dawno białaczka skazywała ludzi na śmierć. Obecnie szansą na wyleczenie jest przeszczep szpiku kostnego. Jednak co drugi chory na białaczkę nie znajduje dawcy... Ci którzy się zarejestrują i zdecydują się być dawcą mogą uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni na ludzką tragedię. Pomóżmy! I Ty możesz uratować komuś życie...

Wszyscy którzy chcieliby zostać dawcami mogą się zarejestrować w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku Filia w Ełku przy ul. Grunwaldzkiej 1, w piątek 3 grudnia 2010 r. (9:00 - 17:00)

Więcej o rejestracji i zostaniu dawcą na www.leukemia.pl

Adam Arciszewski, WSFiZ
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego