Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
10 grudnia 2010 r. (piątek)
godz. 19.00
sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury
bilet: 10 zł
do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej,
Ełk, ul. Wojska Polskiego 47


Olsztyński zespół ENEJ to energetyczny rock z dokładką folku, dolewką reggae, a całość okraszona niebanalną nutą wschodniego akordeonu, przeplatającego się z dźwiękami hucznej sekcji dętej. Nietuzinkowe i oryginalne brzmienie jest wynikiem fascynacji kulturą i tradycją ukraińską, od początku będącą inspiracją do tworzenia ich muzyki.


ENEJ powstał w 2002 w Olsztynie. Początkowe fascynacje zespołu związane były z kultura ukraińską. Wynikało to z faktu, że część członków ma ukraińskie korzenie. Pierwsze trzy lata to okres poszukiwań muzycznych i wielokrotne zmiany personalne. Właściwą działalność ENEJ rozpoczął w 2005 roku.
Od tego czasu zaczęła się intensywna praca nad stylistyką, czemu służyło poszukiwanie nowych instrumentów i nowego brzmienia.

Obecnie muzyka zespołu ENEJ to szeroko rozumiany rock z elementami ska, folk i reagee. Już w 2006 roku ENEJ z powodzeniem wziął udział w konkursie festiwalu „Union of Rock Węgorzewo 2006”. Występ ten został zauważony i doceniony przez dziennikarzy, którzy swoje uznanie wyrazili nagrodą, przyznaną dla olsztyńskiej formacji. W tym samym roku zespół dwukrotnie otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu Fiesta Borealis w Olecku oraz na festiwalu Kierunek Olsztyn. W 2007 roku ENEJ nagrał oficjalny hymn jednych z największych w Polsce juwenaliów, czyli olsztyńskiej Kortowiady. Od trzech sezonów ENEJ regularnie gra na wielu scenach całej Polski, zawsze spotykając się ze znakomitym przyjęciem publiczności. W 2010 r. zespół dostał się do półfinałowej grupy na koncert Woodstock.

20 października 2008 ukazał się pierwszy singiel „Ulice”, promujący debiutancki album o tej samej nazwie. 17 listopada 2008 zespół ENEJ wydał swoją pierwszą płytę, której wydawcą jest Polskie Radio Olsztyn oraz Lou&Rocked Boys. 10 marca olsztyński zespół wydał drugi singiel „Komu”. Obecnie ENEJ pracuje nad materiałem na drugą płytę.

Obecny skład zespołu: Piotr (Lolek) Sołoducha – vocal, akordeon, Mirosław (Mynio) Ortyński – gitara basowa, Paweł (Bolek) Sołoducha – perkusja, Jacek (Gregory) Grygorowicz – gitara elektryczna, Wojtek (Morel) Morelowski- trąbka, Grzesiek Łapiński- saksofon.


TRANSSEXDISCO intensywnie działa i koncertuje od czerwca 2007 roku. Muzyka transów to przede wszystkim rock, ale można się doszukać brzmień popowych z elektronicznym klimatem. Nie brakuje również punkowej energii. Zespół tworzy czterech muzyków: Damian Lange odpowiedzialny za gitarę, śpiew, jak i również za teksty i kompozycje, Krzysiek Napiórkowski gra na basie, Marcin Matyszewski na klawiszach, oraz Emil Walinowicz na perkusji. Zespół ma na koncie wiele wyróżnień na festiwalach i przeglądach, m.in. jest laureatem Eko Union Of Rock w Węgorzewie 2009, znalazł się również w ścisłej czołówce konkursu młodych kapel w JAROCINIE 2010. Obecnie TSD rozwija swoje umiejętności i stara się przekazywać swoja muzykę innym. Powiększające się grono fanów pozwala na dość intensywne koncertowanie w coraz to dalszych rejonach kraju. Miastem, gdzie TSD tworzy własną historię, jest Olsztyn. 10 lipca 2010 roku ukazała się debiutancka płyta TSD „Ultrachemia”.

Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego