Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 2 czerwca 2023 roku, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Szkoły Celne w Ełku
Łukasz D. ukradł biżuterię o łącznej wartości blisko 80 tys.zł. Przyznał się do kradzieży w Ełku i Mrągowie.

Przypomnijmy, do pierwszego zdarzenia doszło 26 października br. około godziny 15.30, w Ełku przy ulicy Wojska Polskiego. Złodziej wszedł do sklepu pod pozorem zakupu biżuterii. Był tam około 10 minut. W pewnym momencie, wykorzystując nieuwagę ekspedientki, zabrał paletę z zawartością 24 złotych łańcuszków i uciekł w kierunku promenady nad Jeziorem Ełckim.

Do kolejnej kradzieży doszło w sklepie jubilerskim w Mrągowie. Tu także nieznany sprawca zainteresował się najdroższymi eksponatami. Najpierw poprosił o pokazanie ich, a następnie wykorzystując dogodny dla niego moment ukradł całą paletę z pierścionkami.

Za zgodą prokuratury wizerunek mężczyzny został opublikowany i rozpowszechniony w mediach. Policjanci z Mrągowa, Pisza i Ełku sprawdzali i wymieniali między sobą każdą nawet najdrobniejszą informację, która mogła doprowadzić do ustalenia sprawcy kradzieży. Współpraca zaowocowała zatrzymaniem 23-latka podejrzanego o kradzieże w dwóch sklepach jubilerskich. Jak się okazało mieszkaniec Pisza w przeszłości był już notowany za kradzieże, wymuszenia rozbójnicze, groźby i zniszczenia mienia.

Łukasz D. przyznał się do kradzieży w Mrągowie i Ełku. Jego łupem stała się biżuteria o łącznej wartości blisko 80 tys. zł.

Dzisiaj decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące. Za przestępstwo kradzieży grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

iS (KWP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego