Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 2 czerwca 2023 roku, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Szkoły Celne w Ełku
Walki najlepszych zawodników MMA będzie można zobaczyć w Ełku. To pewne - prestiżowa Gala KSW Extra President Cup odbędzie się 29 stycznia 2011 r. w hali sportowo-widowiskowej.

Od 2007 r. - gdy do użytku oddano halę sportowo-widowiskową na osiedlu Jeziorna - w Ełku organizowane są imprezy sportowe na najwyższym poziomie. Oprócz turniejów piłki siatkowej, czy ogólnopolskich turniejów tańca towarzyskiego, w hali odbywają się duże imprezy sportów walki.

W listopadzie 2009 r. w Ełku odbyła się Gala Boksu Zawodowego z cyklu "WOJAK BOXING NIGHT". Było to jedno z największych wydarzeń sportowych w naszym mieście. Galę na żywo obejrzało 1500 widzów, a miliony w telewizji Polsat i Polsat Sport. Z kolei w lutym tego roku w Ełku można było oglądać walki zawodników w formułach: K-1, FULL CONTACT i MMA podczas Gali Sportów Walki FIGHT NIGHT.

Już w styczniu 2011 r. czeka nas kolejne święto sportów walki. Tym razem będzie można oglądać walki w formule MMA (Mixed Martial Arts), czyli dyscyplinie, w której zawodnicy walczą przy dużym zakresie dozwolonych technik zaczerpniętych z różnych sztuk i sportów walki. Mieszane sztuki walki to najbardziej widowiskowa forma sztuk walki na świecie.

Dziś do Ełku przyjechali właściciele Federacji KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) – największej polskiej organizacji promującej zawodowe walki MMA, w celu omówienia szczegółów dotyczących organizacji gali w Ełku.

Maciej Kawulski oraz Martin Lewandowski spotkani się w Urzędzie Miasta z prezydentem Tomaszem Andrukiewiczem. Następnie odbyła się wspólna konferencja prasowa. W trakcie spotkania podpisano porozumienie, które formalizuje organizację gali KSW w naszym mieście.

Dokładnie 29 stycznia 2011 r. o godz. 20.00 w hali sportowo-widowiskowej odbędzie się prestiżowa Gala KSW Extra President Cup organizowana przez Federację KSW i Miasto Ełk (z ramienia naszego miasta za organizację wydarzenia odpowiedzialny będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji).

W trakcie imprezy zaplanowano łącznie 8 zawodowych walk MMA z udziałem najlepszych zawodników z europejskiej i światowej czołówki. W walce wieczoru zobaczymy konfrontację Antoniego Chmielewskiego oraz Vitora Nobrega. W jednej z walk będzie można też zobaczyć ełckiego zawodnika.

Kilka dni przed walką w Ełku odbędzie się oficjalna konferencja prasowa i ważenie zawodników. Do naszego miasta przyjedzie wielu zawodników teamu KSW, którzy wcześniej spotkają się z fanami i młodzieżą.

Warto zaznaczyć, że to w właśnie w Ełku zapoczątkowany zostanie nowy cykl imprez KSW, z tzw. serii President Cup, które mają być turniejami organizowanymi przez KSW wspólnie z prezydentami zainteresowanych miast. Oprócz honorariów finansowych (KSW organizuje walki zawodowe) głównym trofeum cyklu każdorazowo będzie unikalny Puchar Prezydenta. Co ciekawe pomysł organizacji nowego cyklu gal w miastach prezydenckich narodził się właśnie w Ełku, podczas wcześniejszych rozmów prezydenta Ełku z przedstawicielami Federacji KSW.

Kolejna nowość w KSW, która będzie wprowadzona właśnie w naszym mieście, to walki w kategorii 77 kg - niezwykle dynamicznej kategorii wagowej.

Gale KSW są niezwykle popularne w Polsce. Odbywają się one cyklicznie w różnych polskich miastach i są transmitowane na żywo oraz retransmitowane w telewizji Polsat i Polsat Sport. Każda z gal gromadzi wielotysięczną widownię i może poszczycić się wielomilionową oglądalnością w telewizji.

Tak też będzie w przypadku ełckiej gali, choć bezpośrednio w hali walki będzie mogło zobaczyć ok. 1300 widzów.

Sprzedaż biletów ruszy już 17 grudnia. Będą one dostępne w Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Ełku przy ul. Wojska Polskiego 47 (przy ECK). Bilety będzie można również kupić przez Internet poprzez stronę www.ebilet.pl.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego