Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 2 czerwca 2023 roku, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Szkoły Celne w Ełku
Łukasz Makarewicz stoczył wczoraj zwycięską walkę o tytuł Mistrza Świata Universal Fight Rules.

Zawodowa Gala Runda Zero Fight Night odbyła się w niedzielę 13 grudnia w Tarczynie. Preciwnikiem Łukasz Makarewicza, walczącego w kategorii wagowej +94 kg, był Tomasz Mozny ze Słowacji. Łukasz walczył przez 3 rundy, z których każda trwała 3 minuty.

- Najcięższa była 3, ostatnia runda. Przeciwnik zastosował bardzo bolesne kopnięcie low-kick wymierzone w moje kolano. Jednak udało mi się pokonać Moznego i zdobyć mistrzowski pas - opowiada skromnie Łukasz Makarewicz.

Gala miała charakter konfrontacji uderzanych stylów walki. Zawodnicy walczyli o zawodowe tytuły w tym mistrzów Polski, Europy i Świata. Regulamin walk UFR zakłada 3 trzyminutowe walki, gdzie: w pierwszej zawodnicy walczą jak bokserzy (wyłącznie przy użyciu rąk), w drugiej (full contact) dopuszcza się kopnięcia w głowę i tułów i w trzeciej (na zasadach k-1) z użyciem kolan i kopnięć w uda.

Łukasz Makarewicz m.in. zdobył zawodowe mistrzostwo Niemiec i Czech w 2009 r i międzynarodowe mistrzostwo Polski w K-1 w 2010 r. Na co dzień mieszka w Ełku, założył fundację Sport Active, której jest prezesem.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego