Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
Justyna Dołęga z Ełku w finale III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

53 osoby zakwalifikowały się do finału III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. To właśnie oni, 18 marca 2011 roku spotkają się w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, by rywalizować o miano najlepszego. Wśród najlepszych jest również Justyna Dołęga z Zespołu Szkół nr 3 w Ełku.

Finaliści pokonali ponad 4,5 tysiąca uczniów ze 175 szkół startujących w I etapie olimpiady. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się już tylko 613 uczestników ze 100 szkół. To oni 10 grudnia 2010 roku w 12 miastach Polski zmagali się z trudnymi pytaniami. Maksymalnie uczniowie mogli zdobyć 40 punktów, ale aby przejść do III etapu potrzebowali ich 24. Udało się to 53 osobom. Najlepsza okazała się Weronika Zniszczoł z Technikum nr 2 z Żor, która uzyskała w teście 32 punkty.

Do finału III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej awansowała również Justyna Dołęga z Zespołu Szkół nr 3 w Ełku. Uzyskując 24 punkty zapewniła sobie udział w marcowych zmaganiach o pierwsze miejsce olimpiady.

Finaliści są już zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego, teraz powalczą o możliwość bezpłatnego studiowania w Wyższej Szkole Logistyki. Na laureatów olimpiady czekają także wartościowe nagrody rzeczowe.

Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury.

Wojciech Zalewski
Dyrektor Administracyjny
Rzecznik Prasowy WSL

Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego