Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
Dnia 17 grudnia 2010 r. w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku z filią w Ełku odbyło się przedsięwzięcie w ramach projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy". Głównymi organizatorami przedsięwzięcia były Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Ełku, Punkt Pośrednictwa Pracy w Ełku a także Biuro Karier WSFiZ filia Ełk. Współorganizatorami byli: Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Ełku oraz Powiatowy Urząd Pracy w Ełku.

Wszystkich zebranych gości przywitała Beata Różańska doradca zawodowy MCK OHP w Ełku. Następnie przedstawiła cele oraz odbiorców projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy" Kolejno głos zabrał Pan Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz, który zwrócił uwagę młodzieży na ważność planowania własnej kariery oraz jakie są konsekwencje nie właściwych wyborów zawodu. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się, by obejrzeć galerię nadesłanych prac do konkursu dotyczących wymarzonych zawodów oraz na zajęcia warsztatowe i giełdę pracy.

Zajęcia warsztatowe były skierowane do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych a także nauczycieli i zostały poprowadzone przez doradców zawodowych oraz psychologów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, Powiatowego Urzędu Pracy a także MCK OHP. Tematyka zajęć warsztatowych skierowanych do młodzieży to: Samopoznanie - wartość dodana w procesie karier, Daj się złowić pracodawcy, czyli o aktywnych metodach szukania pracy, Współpraca zamiast rywalizacji, czyli umiejętności interpersonalne potrzebne do pracy w zespole, Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych, Rozmowa kwalifikacyjna, czyli efektywna autoprezentacja pierwszym krokiem do sukcesu. Natomiast zajęcia skierowane do nauczycieli to: Wypalenie zawodowe u nauczycieli - co to jest i jak się przed nim obronić?

Giełdę pracy poprowadziła pośrednik pracy Punktu Pośrednictwa Pracy OHP w Ełku. W tym miejscu bardzo dziękujemy za przybycie i poświęcony czas przedstawicielom ełckich firm: Wojskowej Komendy Uzupełnień w Ełku, AViVy Commercial Union, FOREVER, Banku PEKAO S.A. oddziału w Ełku, Banku Zachodniego WBK oddziału w Ełku, FM Group, AVONu.

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Ełku oraz Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Ełku powstały w ramach projektu: "OHP jako realizator usług rynku pracy" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Beata Różańska
Doradca zawodowy MCK OHP Ełk

Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego