Ełk

Wiadomości Ełk

Wtorek, 6 czerwca 2023 roku, imieniny: Laury, Laurentego, Nory
Szkoły Celne w Ełku
47 osób skorzystało z dofinansowania na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w ramach projektu „Stawiam na Przedsiębiorczość”. Na założenie własnego biznesu można było pozyskać ponad 38 tysięcy złotych.

Dzięki programowi realizowanemu przez Starostwo Powiatowe w Ełku i Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo z terenu powiatu ełckiego, oleckiego i gołdapskiego znalazły zatrudnienie.
Przed rozpoczęciem działalności chętni przeszli szkolenia "ABC własnego biznesu" - poinformował Michał Tyszkiewicz, specjalista ds. promocji w projekcie "Stawiam na Przedsiębiorczość".

Przykładowe działalności, które otrzymały dofinansowanie to kowalstwo artystyczne i spawalnictwo, wykonywanie przęseł ogrodzeniowych, bram, balustrad, usługi weterynaryjne, produkcja skandynawskich łodzi turystyczno-wędkarskich, a także sklep spożywczy, czy zakład krawiecki.

Oprócz dofinansowania na prowadzenie działalności można było pozyskać pieniądze na tak zwane wsparcie pomostowe. Wnioskodawcy mogą je przeznaczyć na pokrycie kosztów ZUSu, kosztów administracyjnych, czynszu, opłaty za wodę gaz i energię, usługi pocztowe, prawne, a także działania informacyjno promocyjne - dodał Tyszkiewicz.

Pieniądze na realizacje projektu Stawiam na Przedsiębiorczość pochodzą z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Łączna kwota dotacji jakie przekazano bezrobotnym to ponad 1 milion 800 tysięcy złotych.

Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego