Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 2 czerwca 2023 roku, imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
Szkoły Celne w Ełku
Zbliża się Sylwester. Ostatnia noc w roku to również zabawa z użyciem fajerwerków. Właśnie wtedy dochodzi do największej liczby wypadków, związanych z niewłaściwym użyciem środków pirotechnicznych.

Odpalając petardy należy zachować szczególną ostrożność - przestrzega Monika Bekulard oficer prasowy ełckich policjantów. Materiały pirotechniczne w rękach nieodpowiedzialnych, często nietrzeźwych ludzi, czy w rękach dzieci stają się olbrzymim zagrożeniem. Aby zabawa fajerwerkami była bezpieczna należy zachować ostrożność.

Policjanci radzą: zanim odpalisz petardę zapoznaj się z instrukcją, nie trzymaj w dłoni zapalonej petardy, nie kieruj petardy w ludzi ani w budynki, jeśli po zapaleniu lontu petarda nie działa, nie podchodź i nie sprawdzaj z bliska co się stało.

Policja przypomina również, że sprzedaż materiałów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim jest zakazana. W całym kraju obowiązuje bezwzględny zakaz sprzedaży materiałów pirotechnicznych osobom w wieku poniżej 18 roku życia. Materiały te wolno sprzedawać tylko osobom pełnoletnim za okazaniem dokumentu tożsamości. Sprzedawcy, który naruszy ten zakaz, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Uchwała Rady Miasta Ełku zezwala na używanie petard i rac w miejscach publicznych tylko w Sylwestra, Nowy Rok i Noc Świętojańską.

Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego