Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Szkoły Celne w Ełku
Fotelik samochodowy dla dziecka, które jako ostatnie urodziło się w ełckim szpitalu w 2010 roku.

Sandra przyszła na świat w Sylwestra po godzinie 10.00. Dziś Kierownik Referatu Ruchu Drogowego nadkom. Wojciech Żyluk wraz z dyrekcją szpitala wręczył szczęśliwemu tacie fotelik samochodowy ufundowany przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ponadto mała Sandra otrzymała od policjantów sympatycznego pluszaka sierżanta Bobra.

To kolejna akcja w ramach której funkcjonariusze chcą propagować wśród kierowców nawyk bezpiecznego przewożenia dzieci. Ważne jest, aby rodzice uświadomili sobie zagrożenia, jakie mogą pojawić się w przypadku choćby drobnej stłuczki drogowej i przede wszystkim, jakie konsekwencje może ponieść dziecko. Dlatego policjanci prowadzą szeroko zakrojone działania profilaktyczne i represyjne.

Zgodnie z przepisami, dzieci do lat 12 nie przekraczające 150 cm wzrostu powinny być przewożone w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym. Brak fotelika karany jest przez Policję mandatem karnym w wysokości 150 złotych oraz nałożeniem 3 punktów karnych.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego