Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Szkoły Celne w Ełku
Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca zatrzymany wczoraj przez ełckich policjantów. W takim stanie pojechał na stacje benzynową zatankować auto.

O zdarzeniu telefonicznie poinformował policjantów mieszkaniec Ełku. Oświadczył, że na stacje benzynową przyjechał pijany mężczyzna, który chwiejąc się na nogach i podpierając o samochód tankował paliwo. Po zapłaceniu w kasie mężczyzna ten miał odjechać VW Golfem. Dyżurny natychmiast wysłał w pościg policyjny patrol.

W Ełku na ulicy Dobrzańskiego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej wskazany samochód. 23-letniego kierowcę poddano badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pomimo tego, że podróżował sam, w momencie zatrzymania przez funkcjonariuszy stwierdził, że to nie on kierował samochodem. 23-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Teraz 23-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na okres 10 lat.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego