Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Szkoły Celne w Ełku
22 stycznia 2011 r. (sobota)
godz. 13.00

sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
wstęp wolny


Koniec stycznia w Ełckim Centrum Kultury już od 11 lat związany jest ze Świętem Babcinego Pampucha. W tym roku jednak będzie to wyjątkowa edycja, ponieważ świętować będziemy 30-lecie powstania chóru seniora „Pojezierze”.

W programie:
  • prezentacje artystyczne zespołów seniora, pochodzących z różnych regionów kulturowych
  • konkurs na „Babcinego Pampucha”, czyli na najlepsze wypieki karnawałowe
  • urodzinowe niespodzianki zorganizowane przez chór „Pojezierze”
  • ogłoszenie wyników konkursu na najlepsze wypieki karnawałowe i najciekawszy program artystyczny


Chór „Pojezierze” istnieje od 1981 roku. Do powstania chóru przyczyniło się wiele osób, które kochają ludową muzykę i mazurską tradycję. Chór niejednokrotnie był wyróżniany na Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów ARS w Bydgoszczy oraz w Niemenczynie na Wileńszczyźnie, Krynkach i Międzyzdrojach. Od roku 2004 chór prowadzony jest przez młodego i zdolnego instruktora Daniela Szejdę.

Chór „Pojezierze” wzbogaci zatem tradycyjne prezentacje artystyczne zespołów seniora o liczne „atrakcje urodzinowe”. Nieodłącznym elementem Święta Babcinego Pampucha jest oczywiście konkurs na najlepsze wypieki karnawałowe. Na stole konkursowym co roku pojawiają się spore ilości łakoci, z których wybranie tych najlepszych jest nie lada wyzwaniem. W ubiegłym roku zwyciężyły pączki z wiśnią i pigwą Pani Łucji Wierciszewskiej. Za najlepszy pokaz artystyczny uznano natomiast występ zespołu „Piszanie” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Piszu.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego