Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Szkoły Celne w Ełku
Dziennik "Rzeczpospolita" i miesięcznik "Perspektywy" przedstawiły ranking najlepszych szkół średnich w naszym kraju.
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Ełku zajęło trzecie miejsce w województwie warmińsko-mazurskim.


Wydawnictwo "Perspektywy" i redakcja "Rzeczpospolitej" opublikowały nowy „Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2011”, który przedstawia 400 najlepszych liceów ogólnokształcących oraz 200 techników. Trzecie miejsce w podrankingu województwa warmińsko-mazurskiego zajęło I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ełku.

Celem stworzenia rankingu jest dostarczenie jak najwięcej informacji na temat danej szkoły, co wyróżnia ją na tle pozostałych, jakie są jej najmocniejsze strony. Ranking nie bierze pod uwagę tylko olimpiad, ale również maturę i opinię uczelni wyższych. Jest to istotna informacja dla uczniów ostatnich klas gimnazjów, którym dobre liceum pomoże dostać się na wymarzone studia. Będzie to również wskaźnik dla rodziców, czy w danej szkole nauczyciele potrafią rozwijać zainteresowania młodych ludzi.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się wygrać z liceami z większych miast. Jest to nagroda dla wszystkich nauczycieli, że ich praca została zauważona - powiedział Robert Hoffmann, dyrektor I LO. - Można różnie podchodzić do statystyk, ale jest to wyróżnik pracy - dodał dyrektor.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego