Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Szkoły Celne w Ełku
Ełccy policjanci zatrzymali czteroosobową grupę oszustów w wieku od 23 do 57 lat. Sprawcy podawali się za sprzedawców układów scalonych. Zakupione przez pokrzywdzonych części komputerowe okazywały się odpadami produkcyjnymi.

Policjant zajmujący się przestępczością internetową pracował nad sprawą oszustw od grudnia 2010 roku. Metoda działania sprawców była zawsze taka sama. Podejrzani podawali się za sprzedawców układów scalonych, stanowiących wymienną część komputerową związaną z przechowywaniem pamięci. Po zakupie tych rzeczy okazywało się, że są one zużyte i stanowią tylko odpady produkcyjne. Ustalono, że sprawcy mogli oszukać w ten sposób nawet kilkadziesiąt osób w Polsce na kwotę blisko kilkuset tysięcy złotych.

W wyniku podjętych działań zatrzymano cztery osoby w wieku od 23 do 57 lat, będące mieszkańcami województwa podlaskiego. Okazało się, że grupa nie działała razem, ale w różnych konfiguracjach, najczęściej po trzy osoby. W grupie tej każdy miał ściśle określoną rolę.

Mężczyźni na wniosek prokuratora zostali aresztowani na okres 3 miesięcy. Za oszustwo, każdemu z nich grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa, policjanci wraz z prokuratorem prowadzą czynności i ustalają ewentualnych pokrzywdzonych.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego