Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Szkoły Celne w Ełku
4 lutego 2011 r. (piątek)
godz. 18.00
sala ZEBRA Ełckiego Centrum Kultury
wstęp: 7 zł - dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na leczenie małego Maksa Grzegorczyka


„Dźwięki Ełku” to wyjątkowy album będący zbiorem twórczości artystów związanych z Ełkiem, a przede wszystkim z muzyką. Muzyką, która jest wszędzie. Wszędzie się ją słyszy i czuje. Bo każdy utwór to jakaś cząstka naszego miasta i każdego z nas. W rytm tej muzyki szeleszczą liście na ełckich drzewach, a wiatr porusza falę jeziora.
Utwory, których wysłuchacie są ciekawą „opowieścią”, która niepowtarzalnymi dźwiękami, rytmami, barwami i słowami oddaje uczucia muzyków. Muzyków, którzy ukochali swoje miasto.

Kolejność nagrań jest nieprzypadkowa, bowiem poszczególne utwory mają stopniowo zmieniać nasze emocje, momentami również zadziwiać. I pozostawić swoisty niedosyt. Niedosyt dźwięków i wykonawców, których wysłuchać będzie można w kolejnym wydaniu albumu.

DŹWIĘKAMI EŁKU dzielimy się z Państwem na przełomie roku 2010/2011 z nadzieją, że zechcecie do tych różnorodnych DŹWIĘKÓW powracać w wolnych chwilach dla poprawy nastroju i życiowych inspiracji.

Wsłuchajcie się w Dźwięki Ełku
Tomasz AndrukiewiczNA KONCERCIE PROMUJĄCYM PŁYTĘ WYSTĄPIĄ:

TYGIEL FOLK BANDA
Co jest na wschód od nas samych, ile kultur, brzmień, instrumentów, rytmu płynącego, ile melodii o historii i codzienności? Gdzie jest czyja tożsamość i jak ona brzmi? Odpowiedź jest bezkresna, ale wiedzą, że jest, dlatego szukają, inspirując się tradycją i muzyką świata oraz jej nieskończonym bogactwem. Główną inspiracją pozostaje słowiańska dusza i melodyjność, która czerpie z wielu różnych gatunków; bałkańskich, cygańskich, arabskich, indyjskich, iberyjskich, latynoskich czy afrykańskich. Na stałe współpracują ze stowarzyszeniem "Niech Będzie", realizując wspólnie wycieczki w głąb tradycyjnych pieśni słowiańskich i zgłębiając techniki białego śpiewu. Pomimo krótkiego stażu istnienia od 2008 r. mają na koncie kilka odważnych epizodów: podróże po Bałkanach, koncerty w Polsce i Czechach czy współpracę muzykami i instruktorami z Polski. Teraz chcą spróbować sił na liczących się festiwalach, ale najważniejsza pozostaje pasja.

HERBIK - Łukasz Herbszt
Przyszedł na świat w 86 roku w Ełku. Na pozór zwykły chłopak. Wysoki, szczupły i w okularach. Nie marudzi, nie poddaje się bez walki, uparcie dąży do wyznaczonych przez siebie celów. Dziś Herbik pisze teksty, robi swoją muzykę, współpracuje z Illegal State Of Mind i innymi muzykami z polskiej sceny reggae, hip hop i dancehall. Inspiracje czerpie z życia. Jest w trakcie zbierania materiałów i środków na wydanie pierwszej solowej płyty, powstałej w domowym zaciszu.

ART. MACHINA
Art Machina - to liczna i zwarta grupa relaksacyjno-twórcza pod wezwaniem Arta Machiny, twórczego ducha wyrosłego na gruncie sztuki integrującej i kulturowo zaangażowanej. Ich estetyka i działania oparte są na mocnym rytmicznym uderzeniu, do którego używają wielu rozmaitych bębnów i instrumentów perkusyjnych świata. Bardzo często współgrają z dęciakami, siejąc wówczas spustoszenie w otaczającej rzeczywistości. Na stałe współpracują ze stowarzyszeniem "Niech Będzie", gdzie procesy twórcze pchają grupę na tory teatru ulicznego.

EWA AWRAMIK - wokalistka zespołu Sweet Joy
Sweet Joy - skład zespołu: Ewa Awramik, Katarzyna (Bogórska) Grajewska, Anna Berdowska, Katarzyna (Przyborowska) Niedzwiecka, Marzanna Jakubowska-Mieczkowska, Jolanta (Rogowska) Jenczelewska. Kierownik artystyczny, instruktor i aranżer zespołu - Jarosław Fiebrich ("Zebra") zespół rockowy, który jako jedyny w latach 90. w pełnym składzie żeńskim, odnosił wiele sukcesów w Polsce i za granicą. Brał udział w wielu konkursach, m. in. Jarocin 92, gdzie otrzymał nagrodę nagrań w studio Izabelin. W TV Polskiej nakręcony został teledysk do utworu "Australia". Zespół wielokrotnie utrzymywał się na 1 miejscu listy przebojów Radia Białystok.

DROBJAZZG I ZIELONA DĄBROWA
Drobjazzg to kwartet jazzowy, pracujący stale, w niezmienionym składzie: Marcin Łukawski, Emil Mankiewicz, Marcin Mulewski, Rafał Wojciechowski. W ich repertuarze znajdują się standardy jazzowe w oryginalnych aranżacjach, jak również jazzowe interpretacje polskiej muzyki filmowej oraz ludowej, a także tematy wywodzące się z muzyki klasycznej czy rockowej.

WOJTEK ŻMUDA
Pianista, kompozytor, twórca muzyki do wielu musicali i spektakli teatralnych.

SIDD COME
Maciek i Daniel grywali od początków szkoły średniej. Pierwsze kroki to wielogodzinne jam session w pisanickim hotelu. Potem zespół REGENERACJA, TACY SOBIE. Około 2001 lub 2002 roku spotkali się z Rafałem i Marcinem tak powstał SIDDHARTHA. Po około 2,5 roku mimo dobrego rozwoju muzycznego zespół zawiesił działalność. Każdy poszedł w swoją stronę. Od 2009 r. skład reaktywował się jako SIDD COME. Do zespołu dołączył gitarzysta Piotr i zarejestrowano płytę demo. Piotr odszedł z zespołu, pozostało nagranie i oczywiście w dalszym ciągu SIDD COME.

O.K.A.W. SZTORM
OKAW Sztorm - mazurski zespół rocka marynistycznego, założony w 2003 r. i posługujący się tą nazwą od roku 2005. Członkowie zespołu pochodzą z Ełku i Giżycka. Muzyka zespołu to odważna synteza instrumentów (akordeon, gitara, puzon, saksofon, perkusja) i form muzycznych: rock, folk, reggae, rytmy karaibskie. Zespół wykonuje utwory autorskie, szantę, jak i znane piosenki żeglarskie.

SANDALESS
Ełcka Formacja Muzyczna powstała w 1997 roku. Przez lata tworzy ją wielu ełckich muzyków, dużo dobrej energii i pozytywnych dźwięków. Zagrali ponad 300 koncertów w kraju i za granicą. Sandaless zabłysnęli efektowną kombinacją reggae i ostrych rockowych brzmień. Na koncie mają już debiutancką EP-kę Droga z 2006 roku, a ostatnio pokazali się szerszej publiczności na Opolskich Debiutach wykonaniem utworu „Przetrwamy" autorstwa Wojciecha Młynarskiego. Zespół w 2009 roku wydaje swój pierwszy duży album, prezentujący rozwinięcie Drogi o większą dawkę przebojowości i bogatszą produkcję.

MARCIN PYCIAK
Kompozytor, producent, multiinstrumentalista, wokalista.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego