Ełk

Wiadomości Ełk

Środa, 4 października 2023 roku, imieniny: Edwina, Rosławy, Rozalii
Szkoły Celne w Ełku
14 lutego 2011 r. (poniedziałek)
godz. 19.00
sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
bilet: 8/12 zł (para/pojedyńcza osoba)
do nabycia w Punkcie Informacji Turystycznej
Ełk, ul. Wojska Polskiego 47"Ballady Edwarda Stachury śpiewa Marek Gałązka"

Podczas koncertu odbędzie się losowanie wielu cennych nagród dla zakochanych par!

MAREK GAŁĄZKA - muzyk, reżyser, autor tekstów, animator kultury - urodził się 17 lutego 1954 roku w Szczecinie. Dzieciństwo spędził w Warszawie. Liceum Ogólnokształcące ukończył w Grudziądzu, gdzie już wówczas zajmował się amatorsko twórczością Edwarda Stachury. W 1978 roku na Uniwersytecie Wrocławskim uzyskał dyplom na kierunku pedagogika w zakresie pracy kulturalno-oświatowej. Po ukończeniu studiów przyjechał na Mazury, gdzie w Oleckim Ośrodku Kultury podjął pracę jako instruktor do spraw teatru. Założył teatr AGT i 24 marca 1979 roku (równo cztery miesiące przed śmiercią Stachury), wraz z teatrem debiutował spektaklem „Wędrowanie” według poezji Edwarda Stachury.

W spektaklu tym, którego jest scenarzystą i reżyserem, wykonał kilka piosenek Edwarda Stachury z własną muzyką. W 1980 roku założył grupę balladową „Po Drodze”, z którą otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Sztuki na festiwalu „Śpiewajmy poezję” (Olsztyn 1981). Potem, wraz z grupą i teatrem, brał udział w programach telewizyjnych, nagraniach radiowych, spektaklach teatrów zawodowych w Warszawie i Szczecinie.

Wraz z grupą koncertował w całej Polsce oraz Hamburgu, Kownie, a samodzielnie w Budapeszcie, Sofii, Grenoble, Lyonie, także w Wielkiej Brytanii w Londynie, Kindenminster i Bristolu. Obecnie prowadzi własną agencję artystyczną i po okresie współpracy z Państwową Galerią Sztuki w Sopocie (2008-2010) pracuje nad koncepcją Multimedialnych Centrów Sztuki Współczesnej i Ośrodków Kultury Alternatywnej, a artystycznie nad materiałem całkowicie autorskim do swojej najnowszej płyty, która będzie się nazywała właśnie - AUTORSKA. Jest twórcą wydarzenia artystycznego SOPOT BARDS MEETING, które miało miejsce w 2008 roku w Operze Leśnej i będzie kontynuowane, ale już w innym miejscu.

iS (ECK)
Master Ełk
Koparko-ładowarka Ełk
Ełk
informatory
Pokoje do wynajęcia Ełk
Kebab Ełk
Pizza Ełk
Miasto Ełk
poznaj Ełk
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego