Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Szkoły Celne w Ełku
Sąd Rejonowy w Ełku zadecydował o areszcie wobec sprawców przemocy domowej, 25-letniego mieszkańca Ełku oraz 44-letniego mieszkańca gminy Ełk.

Zarzuty znęcania sie psychicznego i fizycznego nad żoną usłyszał 25-letni mieszkaniec Ełku. Podejrzany od blisko dwóch lat wszczynał awantury domowe, groził żonie pobiciem i zabójstwem, a także dusił ją, popychał i uderzał w różne części ciała. 25-latek usłyszał też zarzut zabicia swojego psa i znęcania się nad innym czworonogiem.

Zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną usłyszał także 44-letni mieszkaniec gminy Ełk. Podejrzany będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, podczas których bił swoją żonę. 44-latek odbywał już karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad żoną oraz groźby karalne wobec niej. Okazało się jednak, że po wyjściu z więzienia nie zmienił swojego zachowania.

W sobotę Sąd Rejonowy w Ełku, na wniosek prokuratora, zadecydował o 3 miesiącach aresztu wobec 25-latka i 2 miesiącach wobec 44-latka. Teraz każdemu ze sprawców przemocy domowej za dokonane przestępstwa grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 44-latkowi ze względu na odbytą już karę pozbawienia wolności za czyny podobne grozi wyższa kara - aż do 7,5 roku pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego