Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Szkoły Celne w Ełku
Urząd Gminy w Ełku oraz mieszkanie wójta Antoniego Polkowskiego przeszukują agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego - informuje Polska Agencja Prasowa. Według PAP-u, CBA przeszukuje 11 miejsc w Ełku i Olsztynie.

Czego dotyczą przeszukania w Ełku?

- Mogę jedynie potwierdzić, że od rana prowadzimy czynności związane z podejrzeniem, że mogło dochodzić do nieprawidłowości przy wydawaniu decyzji gospodarczych przez Urząd Gminy w Ełku. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Olsztynie - powiedział rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

- Prokuratura Okręgowa w Olsztynie nadzoruje postępowanie prowadzone przez Centralne Biuro Antykorupcyjne delegaturę w Białymstoku dotyczące ewentualnych nieprawidłowości przy zakupie przez wójta gminy Ełk nieruchomości położonej przy ulicy Kościuszki - poinformował prokurator Piotr Marek.

Tymczasem wójt Antoni Polkowski, twierdzi że wszystko odbywało się zgodnie z prawem. Zaprzecza także jakoby funkcjonariusze mieli przeszukiwać jego mieszkanie.

- Prowadzone są jedynie rutynowe działania w Urzędzie Gminy. Dotyczą one sprawdzenia dokumentacji na zakup nieruchomości przy ulicy Kościuszki. Jestem pewien, że żadnych nieprawidłowości nie było - mówi wójt Antoni Polkowski.

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do urzędu o godzinie 7.30. Poprosili wójta o dokumenty związane z zakupem nieruchomości na siedzibę gminy. Budynek pokoszarowy przy ulicy Kościuszki gmina kupiła w 2009 roku od prywatnego przedsiębiorcy z Ełku za 1,5 miliona złotych. Ten nieco wcześniej odkupił nieruchomość od Agencji Mienia Wojskowego za kwotę sporo mniejszą. To właśnie zainteresowało CBA.

iS
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego