Ełk

Wiadomości Ełk

Niedziela, 26 marca 2023 roku, imieniny: Dory, Olgi, Teodora
Szkoły Celne w Ełku
Dwaj mężczyźni próbowali wyłudzić kredyt na zmywarkę, aby spłacić długi starszego z nich. W tym samym czasie ich kolega ukradł telefon komórkowy.

Do zdarzenia doszło w minioną środę w jednym z ełckich marketów. 44-latek posługując się dowodem 58-latka chciał wyłudzić kredyt na zmywarkę.
Cały proceder odbywał się za zgodą właściciela dokumentu. Otrzymany sprzęt zamierzali sprzedać i spłacić długi starszego z nich.
Ponadto 44-latkowi w sklepie towarzyszył 29-letni kolega, który w tym samym czasie wykorzystał nieuwagę personelu i ukradł z gabloty telefon komórkowy o wartości blisko 550 złotych, a następnie wyszedł ze sklepu. 44-latek również opuścił sklep, gdy pracownicy zaczęli podejrzewać oszustwo.

Personel zawiadomił o całej sytuacji policjantów. Funkcjonariusze już po kilku minutach zatrzymali 44-latka. W krótkim czasie cała trójka została zatrzymana w policyjnym areszcie.

Teraz 44-latek i 58-latek odpowiedzą przed sądem za usiłowanie oszustwa kredytowego, a 29-latek za kradzież. Każdemu z nich grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego