Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Sześciu pijanych i dwie kolizje - ełccy policjanci podsumowali miniony weekend. Rekordzista mając ponad dwa promile alkoholu we krwi wjechał VW Golfem w płot.

Pięciu z zatrzymanych pijanych kierowców zostało zatrzymanych przez policjantów w Ełku.
Jeden z nich mając półtora promila alkoholu w organizmie kierował mercedesem. 27-latek na rondzie przy ulicy Grajewskiej stracił panowanie nad autem i wjechał na pas zieleni. Uszkodził dwa znaki drogowe.
Kierował samochodem mimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w kwocie pięciu tysięcy złotych.

W Chełchach pijany kierowca wjechał w płot prywatnej posesji i uszkodził dwa przęsła. 30-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. On również kierował autem mimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Wszyscy zatrzymani kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy na okres nawet 10 lat. Osobie, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenie pojazdów, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

iS (KPP)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego