Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Dzień Kobiet w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku.

"Wszystko dla Kobiet", pod takim hasłem Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku uczciła dzień 8 marca.

Między 10:00 a 14:00 dzięki uprzejmości Szkoły Policealnej w Ełku "Medyk", w holu biblioteki można było sprawdzić stan swojego zdrowia, wykonując bezpłatne pomiary ciśnienia tętniczego oraz poziomu glukozy we krwi.

Sporą atrakcją cieszył się pokaz filcowania dwiema technikami na mokro i sucho, przeprowadzony przez Anetę Dyczewską z "Filc Fashion" oraz prezentacja biżuterii artystycznej "handmade".

To jednak nie były wszystkie atrakcje, gdyż punktualnie o 17:00 blisko 90 osób wzięło udział w otwarciu wystawy dzieł twórców amatorów ze Stowarzyszenia "ESTIAN" pt.: "Igłą malowane" (haft krzyżykowy), a zaraz po nim w spotkaniu z "kobietą pracującą" czyli Katarzyną Enerlich, pisarką, poetką, miłośniczką grządek i rabatek, zakochaną w mazurskiej prowincji.

Punktem kulminacyjnym wieczoru był magiczny koncert Evgena Malinovskiy-ego, aktora filmowego i teatralnego, scenarzysty, reżysera, muzyka, wykonawcy pieśni Wysockiego, Okudżawy i Rozenbauma. Wykorzystując swoją błyskotliwość sceniczną, niepowtarzalny, chrapliwy głos oraz gitarę akustyczną stworzył wspaniały i niepowtarzalny spektakl muzyczny.

W imprezie z okazji Dnia Kobiet wzięło udział 110 osób.


iS (MBP Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego