Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
Promocja Ełku na największych targach turystycznych świata. Miasto Ełk znalazło się wśród wystawców Międzynarodowych Targów Turystycznych ITB Berlin 2011. Wszystko dzięki realizacji unijnego projektu „Ełk - kulinarna stolica Mazur”.

W dniach 9-13 marca 2011 r. w stolicy Niemiec odbyły się 45. Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB Berlin 2011. Jest to największa tego typu wystawa międzynarodowa, które daje możliwość zobaczenia w jednym miejscu niemal całego świata w „pigułce”. Wszystko znajduje się pod dachem kompleksu hal w samym sercu stolicy Niemiec.

Na tegorocznych 45. Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie zaprezentowało się w sumie ponad 11 tys. wystawców z 188 krajów świata. Targi odwiedziło około 160 tysięcy gości. Krajem partnerskim tegorocznych targów była Polska, której motto kampanii promocyjnej brzmiało "Move Your Imagination" (porusz swą wyobraźnię). Inauguracja imprezy odbyła się już we wtorek wieczorem. Gościem honorowym uroczystości otwarcia targów był były prezydent Lech Wałęsa.

Polska bierze udział w berlińskich targach turystycznych nieprzerwanie od 1971 r. W tym roku na polskiej hali swoją ofertę przedstawiło około 70 polskich wystawców, w tym 16 regionów. Dzięki realizacji unijnego projektu „Ełk - kulinarna stolica Mazur” w targach zaprezentowało się także Miasto Ełk. Stoisko Ełku znajdowało się jednak na hali międzynarodowej, co umożliwiło skuteczniejszą promocję miasta wśród gości i wystawców zagranicznych. Miejskie stoisko obsługiwało 3 pracowników Wydziału Promocji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Ełku.

Największym zainteresowaniem wśród obcokrajowców cieszył się sękacz i mrówkowiec, których każdy mógł skosztować na ełckim stoisku. Pracownicy Urzędu udzielali szczegółowych informacji na temat naszego miasta, w tym między innymi o jego położeniu, historii, atrakcjach turystycznych, ciekawych imprezach, czy lokalnych potrawach, zachęcając przy tym do odwiedzenia miasta. Wszyscy odwiedzający otrzymali komplet materiałów promujących miasto w stosownej wersji językowej. Dużym zainteresowaniem cieszył się także dwupłytowy album ełckich muzyków „Dźwięki Ełku”.

Uczestnictwo w targach to kolejny krok w międzynarodowej promocji miasta, który stwarza szansę nie tylko na „zwabienie” do Ełku turystów z różnych zakątków świata, lecz również na nawiązanie nowych kontaktów oraz podpatrzenie ciekawych inicjatyw i wykorzystanie ich w naszym mieście.

iS (UM Ełk)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego