Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
24 marca 2011 r. (czwartek)

sala widowiskowa Ełckiego Centrum Kultury
(wstęp wolny)24 marca po raz kolejny, obchodzimy Narodowy Dzień Życia - święto, uchwalone przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w 2004 roku. Tym razem hasło przewodnie brzmi: „Pamiętaj! Dajesz przykład”. W ramach święta zapraszamy Państwa na „Rozmowy o życiu” z Janem Pospieszalskim, który od 2004 roku do lutego 2011 roku prowadził w TVP program publicystyczny "Warto rozmawiać".
Jan Pospieszalski publikuje na łamach Rzeczpospolitej, Przewodnika Katolickiego i rzadziej - Naszego Dziennika. Stowarzyszenie KoLiber przyznało mu tytuł Członka Honorowego Stowarzyszenia za "Poszanowanie historii Polski i promowanie wartości rodzinnych". W 2010 roku Jan Pospieszalski nakręcił wraz z Ewą Stankiewicz film dokumentalny "Solidarni 2010". W filmie tym zebrane zostały wypowiedzi ludzi, składających hołd parze prezydenckiej, która zginęła w katastrofie lotniczej w Smoleńsku w 2010 roku.

Program

godz. 11:00
spotkanie dla młodzieży - Jan Pospieszalski - „Rozmowy o życiu”

godz. 17.45
otwarcie wystawy fotograficznej „Życie...” Zdjęcia autorstwa Dariusza Gajko i Jakuba Ćwiklewskiego

godz. 18.00
Rozmowy o życiu „Pamiętaj, dajesz przykład”
Prowadzenie: Jan Pospieszalski
Goście: Anna Boharewicz-Richter, Zuzanna Hołubowicz, ks. Jerzy Sikora

godz. 19.00
projekcja filmu „Bella” - film w języku angielskim z polskimi napisami

Bella - Amerykańsko-meksykański film inspirowany prawdziwą historią. Wzruszająca opowieść o prostej, ale jednocześnie głębokiej miłości do życia, rodziny i o radości, które ze sobą przynoszą. Po obejrzeniu „Belli” bądź przeczytaniu książki wiele kobiet zmieniło swoją decyzję o przerwaniu ciąży.

Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego