Ełk

Wiadomości Ełk

Piątek, 24 marca 2023 roku, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Szkoły Celne w Ełku
SPEKTAKL WYSTAWIANY W ZWIĄZKU Z 6. ROCZNICĄ ŚMIERCI JANA PAWŁA II

3 kwietnia 2011 r. (niedziela)
godz. 19.00
Katedra św. Wojciecha w Ełku
wstęp wolny
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Czas trwania spektaklu: 70 minut


Spektakl „Świadek Nadziei” jest refleksyjnym, pełnym zadumy rysunkiem, ukazującym postać wielkiego Polaka. Obrazem rzeczywistości, z którą przyszło mu się zmagać w trudnych czasach młodości oraz kapłaństwa w Polsce. Obrazem rzeczywistości, który chciał nam wszystkim przekazać jako duchowy opiekun chrześcijaństwa. Wszystko spojone pełnymi zadumy tekstami i utworami muzycznymi.

Spektakl ma być nie tylko opowieścią o wielkim człowieku, ale też o wielkiej idei, która pozostała w sercach milionów.

Spektakl wystawiony już w dziesiątkach miejsc w Polsce oraz za granicą w Malmo, Sztokholmie, Wilnie... wszędzie zbiera pochlebne recenzje i owacje na stojąco udowadniając, że w dzisiejszym zalewie komercji można przemycić program aspirujący do prawdziwego przedsięwzięcia artystycznego. Publiczność żegnając ze łzami w oczach wykonawców daje wyraz uszanowania dla ich pracy, ale przede wszystkim dla pamięci o Tym największym, który wyrósł ze słowiańskiej ziemi.

Spektakl zrealizowany w formie teatralno-muzycznej. Ukazane są tutaj w inscenizacjach przełomowe momenty z życia Karola Wojtyły, które dodatkowo wzbogacone są prezentacją nawiązujących do nich utworów, bądź wypowiedzi Ojca Świętego. Część muzyczna przeplata się ze scenami, wykonywane są tutaj najbardziej znane utwory kojarzone z Janem Pawłem II, np. Barka czy Góralu czy ci nie żal? Wszyscy wykonawcy są artystami śpiewającymi, więc wokalnie program prezentuje wysoki poziom. Całość odbywa się w inscenizacji multimedialnej, w trakcie programu na ekranie wyświetlane są zdjęcia stanowiące swoiste tło spektaklu.

iS (ECK)
Copyright © 2005-2023 Elnet Ełk
Wszelkie prawa zastrzeżone
Do góry
infoserwiselk.pl | miasto Ełk i Powiat Ełcki
informacje, wiadomości z Ełku i powiatu ełckiego